tasarımı Stratejik bir araç olarak kullanıyor,
şirketleri İnovasyonla buluşturuyoruz.

Bizim için tasarım, statükoyu değiştiren, insanların ihtiyaçlarına çare bulmayı hedefleyen ve şirketleri, mantık ve yaratıcılığı kullanarak, geliştirip güçlendiren bir problem çözme yöntemidir. Her şeyin günbegün karmaşıklaştığı şu günlerde ise tasarım, karmaşık yapıları basitleştirilmesi ve inovasyon kültürünü tetiklemesi açısından her zamankinden fazla ihtiyaç duyulan bir yöntemdir.

İnsan odaklı design thinking yöntemlerini kullanarak, pazardaki açıkları kapatacak yeni servisler tasarlar ya da mevcut servislerinizi iyileştirecek değişiklikler yaparız. Size özel hazırlanmış araştırma metodolojisinin ışığında, mevcut servis kalitenizi iyileştirir, varolan sorunların üstesinden gelir ve en yeni trendleri yakalamanıza yardımcı olurken, inovatif fikirleri garantileriz.

Servislerimiz

İnovasyon icon.png

İnovasyon Danışmanlığı

  • İnovasyon Danışmanlığı

  • İş Fikri Yaratma/ İş Modeli Oluşturma

  • Workshoplar & Eğitimler


Markalaşma icon.png

Markalaşma

  • Marka Stratejisi

  • Marka Kimliği


Servis Tasarımı icon.png

Servis Tasarımı

  • Hizmet/ Deneyim Tasarımı

 

 

Süreçlerimiz

1. İşinizin İnceliklerini İnceleyip, vizyonunuzu oluşturuyoruz

İnovatif bir projeye başlamadan önce atılması gereken en önemli adım; bir şirketin servis, faaliyet ve değerleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak, karşı karşıya kaldığı zorlukları ve olası fırsatları incelemektir. Blue Hat’de biz, araştırma metodolojimizi; vizyonunuzu anlamak (veya vizyonunuzu bulmanıza yardımcı olmak), işinize yarayacak bir strateji ve yol haritası çizmek üzerine kurarız.

2. İnovasyonu Tetikleyen, tasarım odaklı bir strateji Oluşturuyoruz

Hakkınızda yeterli veri ve içerik topladıktan sonra; beraber oluşturduğumuz vizyona uygun, size özel bir strateji tasarlarız. Sunacağımız tüm çözüm önerilerimiz şirketinizin fizibilite, uygunluk ve karlılık (feasibility, desirability, viability) açısından iyileşmesini garanti eder.

3. Stratejinizi başarılı bir şekilde uygulamaya koymanıza yardımcı oluyoruz

Doğru uygulanamayan bir strateji kimsenin işine yaramaz. Bu nedenle, hem Blue Hat ekibi tarafından üstleneceğimiz, şirketiniz içindeki mevcut kaynaklarınızı çalışır duruma getirme, çalışanlarınızı eğitme gibi iç yönetimi ilgilendiren konularda, hem de profesyonellerle kurduğumuz iş birliktelikleri ile, stratejinizi en verimli şekilde uygulamaya koymanıza yardımcı oluruz.

4. Başarınızı degerlendirip, sonuçlar doğrultusunda gerekirse değişiklikler yapıyoruz 

Yeni stratejinizi uygulamaya aldıktan sonraki en önemli adım, kullanıcıdan alınan geri dönüşlerdir. Yaptığımız değişikliklere ve sektörünüze uygun temel performans göstergelerini (KPIs) kullanarak, kurduğumuz stratejinin etkenlik derecesini ölçeriz. Başarı derecesini değerlendirir gerekli durumlarda stratejinizi değişikliklere göre yeniden şekillendiririz.

Blog Yazılarımız

 

Referanslarımız

 
 

 
seeyou.png